Odszkodowania powypadkowe

Codziennie na polskich drogach dochodzi do setek niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych. Wypadki, kolizje, stłuczki czy potrącenia powodują często uszczerbek na zdrowiu, będący podstawą do ubiegania się o powypadkowe odszkodowanie z OC sprawcy. W przypadku stłuczki należy Ci się dopłata do naprawy samochodu. Jeśli spotkała Cię podobna sytuacja i potrzebujesz pomocy specjalistów, skorzystaj z oferty firmy OC Odszkodowania w Lublinie.

Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, wspieramy i oferujemy pomoc z uzyskaniu odszkodowania osobom poszkodowanym w zdarzeniach drogowych. W szczególności do skorzystania z usługi zapraszamy osoby ubiegające się o wypłatę odszkodowania za wypadek samochodowy, potrącenie pieszego, potrącenie rowerzysty oraz ich bliskim.

Dzięki nam uzyskasz wyższe odszkodowanie za wypadek drogowy

Umiejętne dochodzenie swoich praw w zakresie odszkodowania komunikacyjnego, wymaga od poszkodowanych i ich ich rodzin zrozumienia zawiłości prawnych. By uwolnić naszych klientów z tego czasochłonnego i stresującego obowiązku, wyręczamy ich we wszelkich formalnościach. Dzięki temu chronimy ich przed przyznaniem zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy.

Chcesz uzyskać należne Ci odszkodowanie po wypadku? Wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikami naszej firmy OC Odszkodowania i przedstawisz nam swoją sprawę. Bezpłatnie przeanalizujemy szansę uzyskania odszkodowania z OC sprawcy kolizji lub wypadku, a następnie dopełnimy wszelkich niezbędnych formalności. Gwarantujemy szybkie załatwienie sprawy powierzonej w nasze ręce.

Na co mogą liczyć osoby poszkodowane w wypadku komunikacyjnym?

1. Zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę i cierpienie.
2. Odszkodowanie na pokrycie kosztów leczenia urazu, będącego skutkiem wypadku, w tym:

 • kosztów zakupów leków,
 • kosztów związanych z dodatkowym odżywianiem w okresie leczenia i rehabilitacji,
 • kosztów pobytu w szpitalu i zabiegów rehabilitacyjnych,
 • kosztów konsultacji u specjalistów,
 • kosztów środków opatrunkowych i przyrządów rehabilitacyjnych,
 • kosztów związanych z dodatkową opieką podczas leczenia,
 • kosztów poniesionych na zakup sprzętu ortopedycznego i protez,
 • kosztów związanych z dowozem poszkodowanego na leczenie oraz przejazdami osób bliskich w celu odwiedzin w szpitalu,
 • utraconego dochodu z każdej formy zatrudnienia czy prowadzonej działalności gospodarczej,
 • kosztów przygotowania do wykonywania innego zawodu (jeżeli w wyniku wypadku osoba poszkodowana straciła możliwość wykonywania dotychczasowej pracy zarobkowej),
 • rentę dla wyrównania szkód o charakterze trwałym, w tym rentę na zwiększone potrzeby (związane na przykład z opieką nad poszkodowanym i stałymi kosztami leczenia) oraz rentę z tytułu utraconego dochodu, gdy poszkodowany utraci zdolność do pracy zarobkowej.

Kto może ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne?

O uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy może się starać każdy uczestnik wypadku. Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny może przysługiwać nawet osobom, które nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa lub założonego kasku jadąc na motocyklu.

Kto wypłaca odszkodowanie komunikacyjne?

Odszkodowanie komunikacyjne dochodzone jest z polisy OC sprawcy wypadku, a także Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w przypadku, gdy sprawca nie jest ustalony lub nie miał wykupionej polisy OC.

Jak długo można ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe?

W przypadku kolizji i wypadków, okres w trakcie którego można ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe wynosi 3 lata. Ważne jest to, aby poszkodowany udał się w ciągu 3 dni od wypadku do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na badania lekarskie. W przypadku wypadku śmiertelnego okres ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe i zadośćuczynienie wynosi 20 lat dla rodziny i bliskich. Miałeś wypadek komunikacyjny? Nie czekaj – już dziś zgłoś szkodę, by uzyskać szybko i wygodnie maksymalnie wysokie odszkodowanie z OC sprawcy.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 000 000 000 lub mailowo: kontakt@oc-odszkodowania.pl