Odkup szkody i dopłata do naprawy auta

Czy odkup szkody i dopłata do naprawy auta z OC sprawcy opłaca się poszkodowanym?

Tak. W sytuacji kiedy miałeś stłuczkę i jesteś osobą poszkodowaną, to w ciągu 3 lat od zdarzenia możesz ubiegać się o odkup szkody i dopłatę do naprawy auta, a także o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku w przypadku, gdy został on określony.  Jeżeli dojdzie do takiego zdarzenia w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić czy wszyscy uczestnicy zdarzenia są cali, a następnie wezwać policję, która ukarze sprawcę kolizji mandatem i sporządzi odpowiednią notatkę policyjną z miejsca zdarzenia, w której będą wszystkie niezbędne dane sprawcy. Jeżeli w wypadku są ranni pamiętaj, aby obowiązkowo wezwać pogotowie ratunkowe w razie potrzeby transportu do szpitala.

Co muszę zrobić aby otrzymać dopłata do naprawy auta?

W pierwszej kolejności musisz zgłosić wypadek do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku. Dzięki temu przyjedzie do Ciebie rzeczoznawca, który oszacuje szkody powstałe w wyniku zdarzenia i po kilku dniach otrzymasz kosztorys naprawy twojego samochodu oraz decyzję wypłaty wraz z przelewem na konto bankowe z towarzystwa sprawcy. Jeżeli chcesz otrzymać dopłatę to warto skorzystać z usług prywatnego blacharza / lakiernika za gotówkę. Tylko wtedy masz możliwość uzyskania dopłaty do naprawy auta. W 90% towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają ceny części i koszty naprawy na podstawie zamienników i najniższych cen rynkowych. Korzystając usługi bezpłatnej analizy Twojego kosztorysu możemy sprawdzić o ile towarzystwo dokładnie zaniżyło naprawę, a następnie zaproponować Ci kwotę odkupu / cesjii i wypłaty pieniędzy na Twoje konto bankowe.

Jakie dokumenty są potrzebne do odkupu szkody?

  • kosztorys
  • decyzja wypłaty od towarzystwa ubezpieczeniowego z OC sprawcy wypadku
  • notatka policyjna z miejsca zdarzenia albo oświadczenie z miejsca zdarzenia
  • skan dowodu osobistego
  • skan dowodu rejestracyjnego

Pamiętaj, że na czas naprawy twojego samochodu możesz otrzymać bezpłatne auto zastępcze na koszt sprawcy wypadku. Jest zazwyczaj samochód z tego samego segmentu co Twoje auto.

Jeżeli potrzebujesz porady skontaktuj się z nami: 501 741 216