Odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku komunikacyjnym

Odszkodowanie za śmierć rodzica wymaga od kancelarii odszkodowawczej ogromnego zaangażowania, doświadczenia, wiedzy, a co najważniejsze indywidualnego podejścia do każdego klienta. W wypadkach śmiertelnych w których ginie najbliższy członek rodziny, kontakt z klientem jest bardzo trudny ze względu na okoliczności i musi opierać się nie tylko na wzajemny zaufaniu, ale również szczerości. Jest to niezbędne, aby uzyskać odszkodowanie powypadkowe, które w pełni zrekompensuje poniesione straty w związku ze śmiercią bliskiego członka rodziny.

Co musisz wiedzieć na temat wypadku śmiertelnego?

Najważniejszym aspektem działania kancelarii odszkodowawczej jest indywidualne działanie w zależności od tego z jakim Klientem mamy do czynienia. W przypadku wypadków śmiertelnych przekłada się to na uzyskanie najwyższych możliwych kwot odszkodowania i zadośćuczynienia. Musimy bardzo dobrze poznać rodzinę zmarłego, aby móc jak najlepiej jej pomóc.

Kontynuuj czytanie Odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku komunikacyjnym

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy

Zaniżone odszkodowanie. jest bardzo częstą praktyką, którą stosują ubezpieczyciele. Do czynników, które wpływają na mniejszą sumę wypłacanych pieniędzy możemy zaliczyć: amortyzację części, stosowanie programów optymalizacyjnych, uzależnienie wypłaty odszkodowania od wykonania naprawy oraz udokumentowania jej kosztów, wybiórcze i celowe dobieranie parametrów wpływających na wysokość kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu w celu kwalifikacji danej szkody jako całkowitej – z której bardzo ciężko uzyskać jakiekolwiek dodatkowe pieniądze.

Poniżej opisaliśmy stosowane przez ubezpieczycieli metod podczas likwidowania szkody z ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Kontynuuj czytanie Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy

Szkoda częściowa – co to jest?

Szkoda częściowa to inaczej sytuacja w której naprawa uszkodzonego samochodu jest możliwa i nie przekracza rynkowej wartości auta. Szkodę częściową i całkowitą można zdefiniować dwojako zależności od tego, czy będzie ona likwidowana z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, czy też z AC poszkodowanego. Jeżeli auto zostało uszkodzony w wypadku komunikacyjnym, poza kwestią naprawy pojazdu należy zadbać o uzyskanie odpowiedniego odszkodowania, które pozwoli poszkodowanemu w pełni pokryć koszty naprawy swojego samochodu.

Szkoda częściowa likwidowana z OC sprawcy zdarzenia.

W sytuacji uszkodzenia Twojego samochodu przez innego kierowcę pamiętaj, aby podczas naprawy skorzystać z OC sprawcy wypadku, aby otrzymać odszkodowanie na naprawę pojazdu, które w pełni pokryje koszty robocizny. Pamiętaj, że na czas naprawy Twojego auta przysługuje Ci samochód zastępcy z OC sprawcy wypadku.

Kontynuuj czytanie Szkoda częściowa – co to jest?

Odkup szkody i dopłata do naprawy auta

Czy odkup szkody i dopłata do naprawy auta z OC sprawcy opłaca się poszkodowanym?

Tak. W sytuacji kiedy miałeś stłuczkę i jesteś osobą poszkodowaną, to w ciągu 3 lat od zdarzenia możesz ubiegać się o odkup szkody i dopłatę do naprawy auta, a także o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku w przypadku, gdy został on określony.  Jeżeli dojdzie do takiego zdarzenia w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić czy wszyscy uczestnicy zdarzenia są cali, a następnie wezwać policję, która ukarze sprawcę kolizji mandatem i sporządzi odpowiednią notatkę policyjną z miejsca zdarzenia, w której będą wszystkie niezbędne dane sprawcy. Jeżeli w wypadku są ranni pamiętaj, aby obowiązkowo wezwać pogotowie ratunkowe w razie potrzeby transportu do szpitala.

Kontynuuj czytanie Odkup szkody i dopłata do naprawy auta

Odszkodowanie za śmierć ojca w wypadku komunikacyjnym

Odszkodowanie za śmierć ojca w wypadku komunikacyjnym jest związane z ogromną stratą i traumą dla całej rodziny zmarłego. W takim przypadku osobami uprawnionymi do uzyskania odszkodowania z oc sprawcy wypadku są w pierwszej kolejności bliscy zmarłego: żona, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice poszkodowanego.

Dla rodzin ofiar wypadków największa formę rekompensaty za poniesiony ból, cierpienie, krzywdę moralną, pogorszenie się sytuacji życiowej po stracie bliskiej osoby stanowią odszkodowania komunikacyjne.

Według przepisów ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz kodeksu cywilnego odszkodowanie za śmierć zawsze przysługuje rodzinie ofiary, która była poszkodowanym w danym zdarzeniu.

Kontynuuj czytanie Odszkodowanie za śmierć ojca w wypadku komunikacyjnym