Odszkodowanie powypadkowe – po jakim czasie można się o nie starać?

Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy przysługuje osobom poszkodowanym w danym zdarzeniu. Poszkodowani rowerzyści, piesi, kierowcy czy pasażerowie z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy mogą uzyskać należną im rekompensatę za poniesione koszty leczenia, rehabilitacji, dojazdu do placówek medycznych. Dodatkowo warto się starać o  zadośćuczynienie za utracony dochód, a w określonych okolicznościach o rentę.

Kontynuuj czytanie Odszkodowanie powypadkowe – po jakim czasie można się o nie starać?

Odszkodowanie za utratę wartości auta po wypadku

Każdy właściciel osobowego / ciężarowego samochodu uszkodzonego przez sprawcę zdarzenia drogowego, oprócz kosztów naprawy czy kosztów najmu pojazdu zastępczego, może otrzymać odszkodowanie za utratę wartości pojazdu po wypadku. Warto mieć na uwadze, że nie każdy pojazd traci swojej wartości handlowej po kolizji i zależy to od wielu czynników, które omówiliśmy dla Ciebie w poniższym wpisie.

Kontynuuj czytanie Odszkodowanie za utratę wartości auta po wypadku

Odszkodowanie za złamanie – jak je uzyskać?

Czy łatwo uzyskać odszkodowanie za złamanie?

Odszkodowanie za złamanie może być różne w zależności od sytuacji. Możemy doznać złamania podczas upadku, przez kontuzje sportowe, a kończąc na wypadkach komunikacyjnych. Stopień urazu na skutek wypadku komunikacyjnego może być różny i zależy od wielu czynników np: prędkości z jaką poruszał się pojazd, czy też modelu samochodu. Z racji tego, że złamanie jest bardzo poważnym urazem, który zazwyczaj ma swoje konsekwencję w przyszłości, to osoba poszkodowana zawsze powinna gromadzić całą niezbędną dokumentację medyczną związaną z samym wypadkiem i leczeniem.

Kontynuuj czytanie Odszkodowanie za złamanie – jak je uzyskać?

Odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku komunikacyjnym

Odszkodowanie za śmierć rodzica wymaga od kancelarii odszkodowawczej ogromnego zaangażowania, doświadczenia, wiedzy, a co najważniejsze indywidualnego podejścia do każdego klienta. W wypadkach śmiertelnych w których ginie najbliższy członek rodziny, kontakt z klientem jest bardzo trudny ze względu na okoliczności i musi opierać się nie tylko na wzajemny zaufaniu, ale również szczerości. Jest to niezbędne, aby uzyskać odszkodowanie powypadkowe, które w pełni zrekompensuje poniesione straty w związku ze śmiercią bliskiego członka rodziny.

Co musisz wiedzieć na temat wypadku śmiertelnego?

Najważniejszym aspektem działania kancelarii odszkodowawczej jest indywidualne działanie w zależności od tego z jakim Klientem mamy do czynienia. W przypadku wypadków śmiertelnych przekłada się to na uzyskanie najwyższych możliwych kwot odszkodowania i zadośćuczynienia. Musimy bardzo dobrze poznać rodzinę zmarłego, aby móc jak najlepiej jej pomóc.

Kontynuuj czytanie Odszkodowanie za śmierć rodzica w wypadku komunikacyjnym

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy

Zaniżone odszkodowanie. jest bardzo częstą praktyką, którą stosują ubezpieczyciele. Do czynników, które wpływają na mniejszą sumę wypłacanych pieniędzy możemy zaliczyć: amortyzację części, stosowanie programów optymalizacyjnych, uzależnienie wypłaty odszkodowania od wykonania naprawy oraz udokumentowania jej kosztów, wybiórcze i celowe dobieranie parametrów wpływających na wysokość kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu w celu kwalifikacji danej szkody jako całkowitej – z której bardzo ciężko uzyskać jakiekolwiek dodatkowe pieniądze.

Poniżej opisaliśmy stosowane przez ubezpieczycieli metod podczas likwidowania szkody z ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Kontynuuj czytanie Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy